Ön Yazı Örneği [Yeni Mezun]

KURUM ADI

Yeni Pazar Sok. No:1115 90999 Kadıköy, Istanbul

E-mail: [email protected]

Tel / Faks: (999)999-9999 / (111)111-1111

12.04.2009

Sayın Yetkili,

11 Nisan 2009 tarihli Haber gazetesindeki Muhasebe ile ilgili pozisyonunuza başvurmak istiyorum (ref.1289). Haziran ayında ekonomi alanındaki lisans eğitimimi bitirmekteyim. Söz konusu pozisyonun benim ilgi, beceri ve deneyimlerine çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Almış olduğum lisans eğitimi muhasebe alanında gerekli olabilecek hem teorik bilgi hem de pratik deneyimi kazanmama yardımcı oldu. Farklı vakalar üzerinde çalışarak gerekli mali raporların hazırlanması, gerekli yorumların yapılması konusunda tecrübe kazandım. Almış olduğum "İş İletişimi" ve "Etkili Sunum" derslerinde proje bazında gerçekleştirdiğimiz takım çalışmaları, iş yaşamına uyarlayabileceğim iletişim becerilerinin yanı sıra görseller hazırlayarak yönetimsel muhasebenin ihtiyaçlarına karşılık verebilme becerisini kazanmamı sağladı.

Yapmış olduğum stajlar teorik bilgilerimi gerçek vakalar üzerinde uygulama ve sorumluluk alma fırsatı yarattı. Mali rapor analizleri ve karşılaştırmaları yaparak maliyetleri düşürmek hakkına önerilerde bulunma konusunda deneyim kazandım.

Eğitimimin tamamlanması ile birlikte temmuz ayı içerisinde görüşme için uygun olacağım. Uygun görüldüğüm takdirde pozisyonun gereklerini ve benim şirketinize nasıl katkıda bulunabileceğimi görüşmek üzere sizden haber bekliyorum.

Saygılarımla,

[Ad Soyad]

[ İmza ]