Ön Yazı Örneği [Deneyimli]

Sayın Yetkili,

Eğitim geçmişime ve kişisel özelliklerime uygun, şirketinize değer katabileceğim özellikle dış ticaret, ithalat-ihracat, uluslararası pazarlama departmanlarında çalışma arzumu belirtmek istiyorum.

Yurtdışında sektörel ve ürünsel bazda Türkiye'den en çok talep edilen mal ve hizmetler konusunda araştırma yapmaktayım. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Mermer Fuarı başta olmak üzere spesifik ürünlere dayalı fuarları takip etmekteyim. Aynı zamanda tercüman olarak bu fuarlarda katılımcıların satışlarına yardım ettim. 25 Haziran 2008-26 Şubat 2009 tarihleri arasında Kordon Gümrük Müşavirliği firmasında İthalat Müşteri Temsilcisi olarak çalıştım. Burada bulunduğum süre içerisinde ürün araştırmalarım doğrultusunda İngilizce yazılı ve sözlü müşteri görüşmelerini yürüttüm, İzmir ve çevre illerde bulunan dış ticaret firmalarının mal çekim işlemlerinin yürütülmesine katkıda bulundum. Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engelim bulunmamaktadır.

Çalışmak istediğim dış ticaret sektörü ile ilgili temel bilgi edinebilmek amacıyla, İzmir Ticaret Odası'nın düzenlediği Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlama Uzmanlık Sertifika Programı'nı bitirdim.

Özellikle insan ilişkilerinde empati ile yaklaşımımın, güler yüzlü ve pozitif oluşumun, takım çalışmasına değer vermemin, çevremle huzurlu ve uyumlu bir şekilde çalışmanın önemini bilmemin çalışma hayatında yardımcı olacağını düşünüyorum. Kısa vadede, eğitim geçmişimin ve kişilik özelliklerimin yardımıyla şirketinize değer katmayı, uzun vadede ise kendimi geliştirerek yükselmeyi hedefliyorum.

Sonuç olarak; ekteki özgeçmişimin şirketinize değer katabilecek uygun pozisyonlar için değerlendirilmesini rica ediyorum. Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Lorem Ipsum