Ön Yazı Örneği [Yeni Mezun]

Sayın Yetkili/İsim Soyisim,

17 Mayıs 2000 tarihli Haber gazetesindeki Muhasebe ile ilgili pozisyonunuza başvurmak istiyorum (ref.1178. Haziran ayında ekonomi alanındaki lisans eğitimimi bitirmekteyim. Söz konusu pozisyonun benim ilgi, beceri ve deneyimlerine çok uygun olduğunu düşünüyorum.

Muhasebe ile ilgili olan derslerim hem teorik bilgi hem de pratik deneyim kazanmama yardımcı oldu. Aldığım derslerin gerektirdiği üzere bir çok vaka ve problem üzerine çalışma fırsatı buldum. Bu vaka analizleri bana mali rapor hazırlamak için gerekli verileri yorumlama fırsatı verdi. Aynı zamanda, takım çalışmasında bulunmamı ve takım çalışmasının gerektirdiği iletişim becerilerini kazanmamı sağladı.

Aldığım “İş İletişimi” ve “Etkili Presentasyon” dersleri çeşitli dinleyicilerle doğru iletişimi kurmanın yolarını öğretti. Aynı zamanda rapor, presentasyon ve görseller hazırlayarak muhasebe bilgilerini yönetimin ihtiyaçlarına karşılık verebilecek şekilde göstermeyi öğrendim. Bunlara ek olarak, aldığım bilgisayar dersleri, Excel kullanarak ve bilgisayar grafikleri hazırlayarak muhasebe verileri oluşturmama yardımcı oldu.

Yapmış olduğum staj bana teorik bilgilerimi uygulama ve sorumluluk alma fırsatı yarattı. Gerçek vakalar üzerinde çalışma fırsatı buldum. Mali rapor analizleri ve karşılaştırmaları yaparak maliyetleri düşürmek hakkına önerilerde bulunma konusunda deneyim kazandım.

Temmuz ayı içerisinde görüşme için uygun olacağım. Eylül ayında çalışmaya başlayabilirim. Pozisyonun gerekliliklerini ve benim şirketinize nasıl katkıda bulunabileceğimi görüşmek üzere sizden haber bekliyorum.

Saygılarımla,

İsim Soyisim