Ön Yazı Örneği [Yeni Mezun]

Kurum Adı, Adres, Tel

Konu

Tarih

Sayın yetkili,

Eğitim geçmişime, kişisel özelliklerime ve kariyerime uygun, şirketinizin başarısına değer katabileceğim bir pozisyonda çalışma isteğimi iletmek istiyorum. Şirketinize özellikle AR-GE, hata analizi ve pazarlama konularında katkı sağlayacağıma inanıyorum.

2009 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldum. Eğitimim süresince kendimi temel elektrik mühendisliği, dinamik sistemlerin Matlab üzerinden kontrolü ve insan ilişkileri üzerine geliştirdim. Ulusal ajansın üniversite öğrencilerine tanıdığı fırsattan yararlanarak 2008 güz ve 2009 bahar yarı yıllarını Erasmus Öğrenci Değişimi kapsamında İsveç Dalarna Üniversitesi'nde tamamladım. Burada aldığım eğitim sayesinde takım çalışması ve proje yönetimi konularında kendimi geliştirme fırsatı buldum. Farklı etnik köken ve kültürel yapılardan gelen öğrenciler ve öğretmenler dolayısıyla mesleğimdeki bakış açımın daha da genişlemesini sağladım. Ayrıca farklı ülkeleri gezerek mühendisliğin bir parçası olarak gördüğüm insan ilişkileri konusunda da kendimi fazlasıyla geliştirdiğimi düşünüyorum. Eğitim dilinin İngilizce olması dolayısıyla dil seviyemin artmasını sağlarken, anadilleri olan İsveççeyi de temel seviyede öğrenme şansı yakaladım.

2007 yılının yaz döneminde Amerika ile Türkiye arasında imzalanmış üniversite öğrencilerinin yararlanabildiği özel bir kültürel değişim programı ile üç aylık bir dönem için Amerika-Wisconsin Dells'de bulundum. Burada farklı ırk, dil ve dine mensup insanlarla tanışarak sahip olduğum kişisel bakış açımın genişlemesini sağlarken günümüzde dünya dili haline gelmiş İngilizceyi de bu dilin anadil olarak kullanıldığı bir ülkede ilerletme olanağım oldu. Özellikle grup çalışmasına yatkınlığımın, gelişime ve öğrenmeye açık oluşumun, kişisel iletişim becerilerimin çalışma hayatında bana ve şirketime katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kısa vadede, eğitim geçmişimin ve kişisel özelliklerimin yardımıyla şirketinize değer katmayı, uzun vadede ise kendimi geliştirerek kariyerimde yükselmeyi planlıyorum. Şirketinizin iş becerime ve mühendislik kabiliyetime uzun vadede çok şeyler katacağı inancındayım.

Sonuç olarak, ekteki özgeçmişimin şirketinize değer katabilecek uygun pozisyonlar için değerlendirilmesini rica ediyorum. Gerekli görmeniz durumunda daha detaylı bilgi vermek için sizinle karşılıklı görüşmek isterim.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Lorem Ipsum