Referans Mektubu Örneği

Software For People Şirketi

İstanbul/Türkiye

(212) 222-2222

Konu: Lorem Ipsum için Referans Mektubu

1 Şubat 2002

İlgilinin Dikkatine,

Lorem Ipsum, 1 Mayıs 1992’den 31 Ocak 1995’e kadar benim yönetimimde Grafik Dizayn Yazılım Ürün Uzmanı olarak çalışmıştır. Bu referans mektubunu size ve gelecekteki diğer işverenlerine yazmaktan zevk duyuyorum. Lorem’in şirkete olan katkıları eşsiz olmuştur.

Lorem Ipsum’un sorumlulukları arasında; ürün için pazarlama stratejileri geliştirilmesi, bireysel ve kurumsal müşterilere yönelik promosyon aktivitelerinin planlanması ve uygulanması, reklam ajansları ve araştırma şirketleri ile ilişkilerin yürütülmesi yer almıştır. Görevi süresince, Lorem Ipsum, çok çalışkan ve profesyonel bir çalışan olduğunu kanıtlamıştır.

Kendisine verilen tüm işleri zamanında ya da zamanından önce tamamlaması beni oldukça etkilemiştir. Raporları her zaman eksiksiz ve anlaşılır olmuştur. İlk iş tecrübesi olmasına rağmen, Lorem Ipsum’un yetenekleri, bizi, kendisine normalden daha karışık görevler de vermeye teşvik etmiştir.

Her şeyden önce, Lorem Ipsum çok özenli ve dikkatli bir çalışandır. Lorem Ipsum’u hiç tereddüt etmeden herhangi bir orta seviye yönetici pozisyonu için şirketinize tavsiye edebilirim.

Saygılarımla,

Edward Martin, Pazarlama Koordinatörü