Ön Yazı Örneği [Deneyimli]

Adı Soyadı

Buraya adresinizi yazın

[Tarih]

[Alıcının adresini yazın]

Sayın [Alıcının adını yazın]

Bu başvuruyu, ABC Gazetesinin Aralık sayısında vermiş olduğunuz ilana yanıt olarak yazıyorum. İlanda, Dünya İletişim Ltd. Şirketi'nde boş bir satış temsilcisi pozisyonu olduğu bildiriliyor.

Kitap endüstrisinde beş yıllık perakende satış deneyimim var. Son üç yıl boyunca İzmir'de bağımsız bir kitap satış mağazası olan Kitaplarım'ı yönettim. Yayınlarınızı yakından tanıyor, okuyucu kitlesiyle perakende satıcı olarak kazandığım deneyimin şirketiniz için faydalı olacağına inanıyorum. Bağımsız bir kitap satış mağazasının yöneticisi olarak, hedef belirleme ve projeleri zamanında ve eksiksiz olarak tamamlama konusundaki yeteneğimi kanıtlamış durumdayım.

Şu andaki işimde, yeni yayınların satın alınması ve envanter takibinin yanı sıra, bilgisayar destekli bir envanter sistemi kullanarak satış trendlerinin çözümlenmesinden de sorumluyum. İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdim ve Türk yazarların atölye çalışmalarına aktif olarak katılmaktayım. Özgeçmişimi ekte bulabilirsiniz.

Sizinle tanışmak ve bir iş görüşmesi zamanı belirlemek üzere Nisan ayının ikinci haftasında ofisinizle bağlantı kurmak istiyorum.

Saygılarımla,

Adı Soyadı

[İş ünvanınızı yazın],

Ek: [Özgeçmiş]